DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine Modelleri sahneye çıktı. Her geçen yıl Drone teknolojisini bir tık yukarı taşıyan DJI firması yine yeniliklerle dolu. DJI Ronin 4D Gimbal ve Sinema kamera modelini tanıtmasının ardından yeni Drone modellerini de peşinden açıkladı. Slogan olarak da ‘Her şeyin Üstünde Görüntüleme” sözünü kullanmışlar. Bakalım bu yeni modellerin üstün özellikleri var mı?


görsel

Kalkış Ağırlığı
Mavic 3: 895 g
Mavic 3 Sine: 899 g
Boyutlar (Katlanmış/Katlanmamış)
Katlanmış (pervaneli) 221×96,3×90,3 mm
(Uzunluk×Genişlik×Yükseklik)
Katlanmamış (pervaneli) 347,5×283×107,7 mm
(Uzunluk×Genişlik×Yükseklik)
diyagonal uzunluk
380.1 mm
Maksimum Çıkış Hızı
1 m/s (C modu)
6 m/s (N modu)
8 m/s (S modu)
Maksimum İniş Hızı
1 m/sn (C modu)
6 m/sn (N modu)
6 m/sn (S modu)
Maksimum Uçuş Hızı (deniz seviyesinde, rüzgarsız)
5 m/sn (C modu)
15 m/sn (N modu)
19 m/sn (S modu)
Deniz Seviyesi Üzerinde Maksimum Hizmet Tavanı
6000 m
Maksimum Uçuş Süresi (rüzgar yok)
46 dakika
Maksimum Gezinme Süresi (rüzgar yok)
40 dakika
Maksimum Uçuş Mesafesi
30 km
Evet Teknik özelliklere baktığımızda hemen göze çarpan yenilikler şöyle özetlenebilir. DJI Mavic 3 , 4/3 sensöre sahip. Aynı zamanda daha kaliteli fotoğraf çekimi için tasarlanmış çift kamera sistemine sahip. DJI’ın kısa süre önce Hasselblad ile birleşmesinin sonucu ortaya çıkmış oldu.Çünkü yeni modeller lens devlerinden olan Hasselblad Natural Color Solution sistemini ve imzasını taşıyor. Uzun yıllara dayanan optik üretimi yeni teknoloji ile buluşunca 20 MP Fotoğraflar ve 4K 60 FPS kaliteli videolar beraberinde geliyor elbette.Mavic 3, 12.8 duraklık doğal bir dinamik aralığa sahip. Böylelikle hem parlak hem de loş ortamlarda daha fazla ayrıntıyı yakalayabiliyor. Ayarlanabilir diyafram aralığı ise f/2.8 ile 4/11 değerleri arasında yer alıyor.


DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine Teknik detaylar

DJI Mavic 3 Nasıl Farklılaşıyor?
Mavic 3 en çok bekleneni yaparak 46 DK lık uçuş süresini sunuyor. Mavic 2 modellerinde bu süre bildiğiniz gibi 30 dk yı aşmıyordu. Bunlarla beraber Mavic 3 otonom özelliklerinide yükseltti. Tıpkı önceki modellerde olduğu gibi, Mavic 3 de çok yönlü engel algılama özelliğine sahip. Sensörler önceki 20m (65 fit) ile karşılaştırıldığında; 200 m (650 fit)uzaktaki nesneleri bile algılayabiliyor.

görselEvet sonuç olarak DJI bu yeni iki modeliyle havadan görüntüleme ve Drone piyasasının hakimi olduğunu bir kez daha kanıtladı. DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine modellerinin fiyatlarını ve teknik özelliklerini kategori sayfamızdan inceleyebilirsiniz.